ZSKW organizuje prestiżowe Ogólnopolskie Konkursy o "Bursztynowy Grzebień", "Bursztynową Igłę", "Bursztynową Pomadkę" oraz „Bursztynowy Obiektyw” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, pracodawców współpracujących ze szkołą oraz mediami. Co roku konkursy cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski oraz szkół z Białorusi, w zmaganiach bierze udział około 80 uczestników z 15 szkół. Zawodników oceniają sędziowie konkursów krajowych i międzynarodowych, pracodawcy oraz projektanci mody.

ZSKW jest też pomysłodawcą i organizatorem Projektu "Kreatywni w Modzie", realizowanego we współpracy z projektantami trójmiejskimi, który już uzyskał uznanie specjalistów modowych, a zwycięzcy prezentują swoje kolekcje na Gali Amber Fashion Project. Ideą projektu jest wprowadzenie do zawodu uczniów klas odzieżowych, którzy przez pół roku przy wsparciu projektantów przygotowują kolekcje strojów, prezentowanych na gali finałowej.

Szkoła jest też Liderem Edukacji w kategorii fryzjerski-kosmetycznej. Od kilku lat ma też najlepszy nabór do klas odzieżowych w Polsce. Współpracuje z Pracodawcami Pomorza, Związkiem Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan i pracodawcami lokalnymi.