Już 8 kwietnia 2022r. Zespół Szkół Kreowania Wizerunku zaprasza uczniów do udziału w Ogólnopolskich Konkursach Bursztynowych

XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW FRYZJERSKICH O „BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ”

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA NAJLEPSZEGO KREATORA MODY o „BURSZTYNOWĄ IGŁĘ

XVI OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU MAKIJAŻU O „BURSZTYNOWĄ POMADKĘ”

III OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU  FOTOGRAFICZNEGO o „BURSZTYNOWY OBIEKTYW

Tegoroczne konkursy odbywają sie pod tytułem „Miejska dżungla w bursztynowym blasku”

Patronat honorowy nad konkursami objęli:

Minister Edukacji i Nauki,

Marszałek Województwa Pomorskiego,

Pomorski Kurator Oświaty,

Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw,

SOP „Oświatowiec” Toruń,

Robod S.A.,

Zakłady Odzieżowe Wybrzeże w Gdyni.

Patron medialny konkursów

RADIO GDAŃSK

https://radiogdansk.pl/patronaty/2022/04/04/ogolnopolskie-konkursy-bursztynowe-2022/

W sponsorowanie licznych i wspaniałych nagród dla uczestników konkursów zaangażowali się:

JBS Beauty sp. z o.o. sp.k.,

Royal Hair Academy by Robert Stachowski

P.U.P.H. „SEBA” Iwona Przybyłek-Szymańska,

A.A.Z DESIGN,

KEMON True Visionary Beauty Sp. z o.o.,

ROBOD S.A., LPP ,

SOP Oświatowiec Toruń,

Studio57 Agnieszka Piasecka,

Rada Rodziców ZSKW w Gdańsku

Laureaci I miejsca poszczególnych konkurencji oprócz licznych nagród sponsorów otrzymują „Bursztynowe Grzebienie”, „Bursztynową Pomadkę” , „Bursztynową Igłę” oraz „Bursztynowy Obiektyw”.

ORGANIZATOR:

Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku

Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 35

80-364 Gdańsk

tel: (058) 553-05-15

e-mail: sekretariat@zskw.edu.gdansk.pl

http://zskw.edu.gdansk.pl

XVIII OGÓLNOPOLSKI  KONKURS MŁODYCH TALENTÓW FRYZJERSKICH O „BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ”

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:

Uczestnikami mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z terenu Polski.

Zawodnicy wykonują konkurencję na własnych modelach lub główkach treningowych.

Do konkursu szkoła może zgłosić maksymalnie  2 uczestników w każdej konkurencji.

Dopuszczalny jest udział tego samego uczestnika w obu konkurencjach.

Ubranie modela/modelki musi zakrywać całkowicie intymne części ciała.

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA NAJLEPSZEGO KREATORA MODY o „BURSZTYNOWĄ IGŁĘ

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, zainteresowanych tematyką odzieżową.

Celem konkursu jest promowanie i wspieranie młodych talentów w zakresie kreowania mody oraz wymiana doświadczeń między szkołami.

XVI OGÓLNOPOLSKI  KONKURS MAKIJAŻU O „BURSZTYNOWĄ POMADKĘ”

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z terenu Polski.

Uczestnicy zgłaszani są przez szkoły.

Zawodnicy wykonują makijaż na własnych modelach, przy użyciu własnych przyrządów i kosmetyków.

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS  FOTOGRAFICZNY o „BURSZTYNOWY OBIEKTYW

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:

Konkurs jest skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych  zainteresowanych światem fotografii.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów fotografii jako środka wyrazu artystycznego,  promowanie i wspieranie młodych talentów w zakresie fotografii, rozwijanie kreatywności w tworzeniu obrazów fotograficznych oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej.

Zgłoszenie do konkursu odbywały się przez formularz aplikacji do dnia 31 marca 2022 r

JURY KONKURSÓW:

Przedstawiamy jury XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Talentów Fryzjerskich o „Bursztynowy Grzebień”:
 
Wojciech Karwat
Mistrz Fryzjerstwa, 29 lat w zawodzie.
Pierwszy Mistrz Polski w barberingu OKFK 2016, Mistrz Świata w barberingu Włochy 2018. Laureat i zdobywca wielu nagród na arenie międzynarodowej. Certyfikowany sędzia międzynarodowy CMC Poland oraz trener Kadry Narodowej CMC Poland. Vice-prezydent federacji Cmc Poland. Członek Gdańskiego Cechu oraz członek Komisji Branżowej Fryzjersko-Kosmetycznej Izby Rzemieślniczej w Gdańsku.
 
Natalia Voskoboinik
fryzjer, instruktor Hair Academy w Gdańsku. Specjalizuje się w stylizacji ślubnej oraz okazjonalnej. Posiada duże doświadczenie w pracy przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych oraz planach filmowych.
 
Robert Stachowski
właściciel oraz dyrektor kreatywny Royal Hair Academy by Robert Stachowski.
Instruktor szkoleniowy innowacyjnych technik koloryzacji oraz przedłużania włosów. Wielokrotny laureat konkursów ogólnopolskich. Na codzień zajmuje się wizerunkiem klientów z różnych zakątków Polski i nie tylko. W swojej Akademii w centrum Warszawy również zajmuje się kreowaniem wizerunku wielu polskich celebrytów. Jest absolwentem ZESPOŁU SZKÓŁ KREOWANIA WIZERUNKU w Gdańsku.

Przedstawiamy jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Makijażu o „Bursztynową Pomadkę”

 
Marta Wilczewska
Właścicielka salonu urody AquaDerma. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia i Urody w Poznaniu, Pomorskiej Szkoły Sztuk Wizualnych oraz Uniwersytetu Podlaskiego na Wydziale Chemii. Nauczyciel przedmiotów kosmetycznych i fryzjerskich.
 
Małgorzata Nowak
Absolwentka Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty-Art. Wizażystka, stylistka i miłośniczka mody. Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z adeptami sztuki makijażu w szkołach wizażu oraz na warsztatch indywidualnych. Prowadzi szkolenia z zakresu wizerunku biznesowego dla firm oraz pracuje przy sesjach fotograficznych o charakterze biznesowym. Tworzy makijaże na potrzeby wielu programów i stacji telewizyjnych oraz internetowych, między innymi „fakty”, ddtvn, „superwizjer”, „ostre cięcie”’, „onet.pl” „wstajesz i wakacje”. Współpracuje z wieloma osobami ze świata biznesu i polityki. Od kilku lat podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni dba o wizerunek ludzi ze świata filmu. Wsółpracuje również z klientkami indywidualnymi tworząc ich wizerunek na potrzeby ważnych chwil w życiu. Jest również autorką artykułów w prasie branżowej. Nie mogłaby żyć bez mody, chwil spędzonych w towarzystwie dobrej książki i marzeń o słonecznej Hiszpanii
 
Emilia Pukłacka
wizażystka, stylistka, kosmetolog, właścicielka fryzjersko- kosmetycznego salonu partnerskiego z Victorią Vynn, marką Clarena,  oferującego również usługi trychologiczne
Przedstawiamy jury XII Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Kreatora Mody o „Bursztynową Igłę”
Gosia Jarosławska
Projektantka Mody, założycielka marki AGUTTI. Od 2004r zajmuje się głównie ekskluzywnym, krawiectwem miarowym.
Projektantka umiejętnie wydobywa to co w kobietach wyjątkowe, niepowtarzalne i piękne, tworząc indywidualne projekty. Jej praca ma charakter artystyczny, ma zupełnie nowe podejście do mody w której piękno ma więcej niż jedną definicję.
Firma Agutti jest właścicielem Multibrand DressCode w Gdańsku. To jedyne miejsce w Polsce gdzie można kupić wyselekcjonowane kolekcje pod względem jakości i oryginalności Polskich Projektantów Mody i Marek włoskich, również premium.
Gosia Jarosławska jest częstym gościem i współorganizatorem wielu pokazów mody.
Może poszczycić się udziałem i wygraną w konkursie Amber Look Project 2017 w Gdańsku, oraz współpracą z Young Polish Designers Foundation Warszawa. Udziałem i współpracą w : Warsaw Fashion Weekend, Sopot Summer Fashion Days, Gala BBC Opera Narodowa Warszawa, Gala Business Center Club Warszawa, Lviv Fashion Week Lwów jak i wiele innych.
Monika Lemańska
Mówi o sobie „projektant”. Nie projektuje wyłącznie odzieży, choć branży odzieżowej poświęciła swoje dotychczasowe życie zawodowe. Ukończyła Wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy i do projektowania podchodzi kompleksowo, jak do procesu myślowego i twórczego, który może przełożyć się zarówno na projekt logotypu, produktu, procesu organizacyjnego, eventu czy kolekcji odzieży. Absolwentka Policealnej Szkoły Projektowania i Konfekcjonowania Odzieży w Toruniu, uzyskała jednocześnie tytuł Technika Technologii Odzieży. Uczestniczka pierwszej edycji Projektu Runway. Laureatka wielu konkursów o randze międzynarodowej. Doświadczenie w branży odzieżowej budowała poczynając od własnej działalności, strojów okazyjnych oraz sukien ślubnych. Zajmowała się szyciem miarowym męskich garniturów, pracowała jako projektnt w marce Tallinder, Reserved oraz w polskiej marce wyrobów luksusowych PATRIZIA ARYTON. Wielokrotnie związana z Fashion Week Poland oraz KTW Fashion Week.
Patrycja Szablewska

Projektant mody z ponad 20 letnim doświadczeniem. Architekt z wykształcenia projektant mody z zamiłowania. Przez 17 lat jako główny projektant w firmie Taranko tworzyła kreacje dla wymagających kobiet, znających swoje potrzeby. Stworzyła i prowadziła dział projektowy. Efekty jej pracy można znaleźć do dziś w wielu sklepach Taranko na terenie całej Polski. Praca jest jej pasją, tworzy sens życia. Prowadzi bloga modowego VogueBlog, gdzie opowiada o tym co w modzie piszczy i jak sobie z nią radzić każdego dnia. Z ogromnym zaangażowaniem i satysfakcją pomaga kobietom stworzyć najkorzystniejszy dla nich styl, aby poczuły się atrakcyjne i pewne siebie.

Michał Starost
Projektant, krawiec, reżyser i choreograf mody, dyrektor artystyczny Amber look trends & styales. W 2016 związał się z Sopocką Zatoką Sztuki, w jej klimacie powstała między innymi kolekcja doceniona na Festiwalu filmowym w Gdyni, gdzie został z Zatoką Sztuki oficjalnym partnerem fashion. Laureat europejskiej nagrody Haute Couture . Jego kolekcje pokazywane były na całym świecie.
Przedstawiamy jury III Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego o „Bursztynowy Obiektyw”
Agata Jabłońska
Dzięki fotografii nie potrzebuje różdżki by uprawiać magię. Fotograf, fotografik, specjalista fotografii modowej i portretowej.
Marcin Kruk
Pracuje jako Freelancer tworzący projekty fotograficzne na zlecenia oraz indywidualne. W swojej pracy stosuje podejście wielokierunkowe, skupiające nurt modowy jako główny wyraz wizualny. Fotografie Marcina były publikowane na łamach magazynów takich jak : „National Geographic Traveler „ „Elle Fashion”   „Madame” „Magazyn Energy” „Dziennik Gazeta Prawna” „Live&Travel” „Prestiż Trójmiejski” „180 Magazine” i inne.

Od 2011 r. współpracuje z kreatorem mody Michałem Starostem przy projekcie „Moda i Bursztyn” tworząc zdjęcia wydarzeń, przedstawiających polskie rzemiosło artystyczne min. w takich krajach jak : Bułgaria, Chiny, Egipt, Francja, Filipiny, Rumunia, Tajlandia, Włochy, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Od 2015 organizuje indywidualne projekty międzynarodowe w poszukiwaniu mniejszości etnicznych w krajach Azj min. Filipin, Indii, Nepalu, Wietnamu, Birmy.
Anna Czarnowska
Od wielu lat związana ze światem sztuki. Producentka filmów reklamowych, fabularnych i reportażowych. Wizjonerka, która przekuwa marzenia w działanie. Kreatywna z dużą wolą współpracy i chęcią działania. 
Wyniki konkursów:
XVIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Fryzjerskich o "Bursztynowy Grzebień"
konkurencja damska
I miejsce Wiktoria Lemke - Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 Rumia
II miejsce Julia Brzostowska - Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Warszawa
III miejsce Beata Bugaj - Zespół Szkół Kreowania Wizerunku Gdańsk
Wyróżnienie Martyna Kiełbasa - Zespół Szkół Kreowania Wizerunku Gdańsk
Nagroda specjalna od Firmy KEMON Julia Przewłocka - Zespół Szkół Kreowania Wizerunku Gdańsk
konkurencja męska
I miejsce Huber Kiełkowski - Zespół Szkół Nr 2 Rypin
pozostałych miejsc nie przyznano
XV Ogólnopolski Konkurs Makijażu o "Bursztynową Pomadkę"
I miejsce Nikola Czechowska - BS I stopnia Fryzjerstwa i Kosmetyki Da Vinci Tychy
II miejsce Klaudia Morawiec - BS II stopnia Fryzjerstwa i Kosmetyki Da Vinci Tychy
III miejsce Natalia Proć - Zespół Szkół Kreowania Wizerunku Gdańsk
Wyróżnienie Sandra Zawadzka - Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Warszawa
X Ogólnopolski Konkurs na Najlepszego Kreatora Mody o "Bursztynową Igłę"
I miejsce Gabriela Cuber - Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Warszawa
II miejsce Maksymilian Młynarski - Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Warszawa
III miejsce Stanislaw Ossowski - Zespół Szkół Kreowania Wizerunku Gdańsk
Wyróżnienie Paulina Kamrowska - Zespół Szkół Kreowania Wizerunku Gdańsk
III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny o "Bursztynowy Obiektyw"
I miejsce Weronika Nawrocka
II miejsce Mateusz Ozon
III miejsce Marta Jaśniewska
Wyróżnienie Naria Japińska

Zwycięzkie prace konkursowe 2021: