Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku kształci doskonałych fryzjerów, odzieżowców i stylistów, którzy wyposażeni są w dodatkowe umiejętności z zakresu stylizacji twarzy i makijażu, a także od 2016 roku – fotografów.

Szkoła w sposób innowacyjny przygotowuje uczniów w zakresie kształcenia zawodowego, współpracuje ze specjalistami i pracodawcami. Wykształciła zwycięzcę Project Runway, finalistę Fashion Designer Awards, Mistrza Polski 2018 - członka kadry narodowej OMC na Mistrzostwach Świata w Paryżu 2018, a także wielu finalistów ogólnopolskich konkursów zawodowych. Jako jedyna szkoła w Polsce może pochwalić się Reprezentantami Polski w Międzynarodowym Konkursie Euro Skills w zawodzie fryzjer. 

ZSKW jest też pomysłodawcą i organizatorem Projektu "Kreatywni w Modzie", realizowanego we współpracy z projektantami trójmiejskimi, który już uzyskał uznanie specjalistów modowych, a zwycięzcy prezentują swoje kolekcje na Gali Amber Fashion Project. Ideą projektu jest wprowadzenie do zawodu uczniów klas odzieżowych, którzy przez pół roku przy wsparciu projektantów przygotowują kolekcje strojów, prezentowanych na gali finałowej.

Szkoła jest też Liderem Edukacji w kategorii fryzjerski-kosmetycznej. Od kilku lat ma też najlepszy nabór do klas odzieżowych w Polsce. Współpracuje z Pracodawcami Pomorza, Związkiem Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan i pracodawcami lokalnymi.

Od 2016 roku realizowany jest plan rozwoju szkoły. Powstały nowe i dobrze wyposażone warsztaty odzieżowe, pracownie fotograficzne, pracownia stylizacji. Wprowadzone zostały do oferty kształcenia nowe zawody – fotograf, technik stylista jako eksperyment pedagogiczny, technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych, technik obuwnik i obuwnik.