W dniu 14 maja 2021r. odbyły się cztery Ogólnopolskie Konkursy Bursztynowe:

XVII Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Fryzjerskich o "Bursztynowy Grzebień"

XV Ogólnopolski Konkurs Makijażu o "Bursztynową Pomadkę"

XI Ogólnopolski Konkurs na Najlepszego Kreatora Mody o "Bursztynową Igłę"

II Ogólnopolski Konkurs Fotograficznym o "Bursztynowy Obiektyw"

 

PATRONAT HONOROWY

POMORSKI KURATOR OŚWIATY

POMORSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW

MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE BURSZTYNNIKÓW

SOP OŚWIATOWIEC TORUŃ Sp. z o.o

ROBOD S.A.

ZAKŁADY ODZIEŻOWE WYBRZEŻE SI

 

PATRONAT MEDIALNY

RADIO GDAŃSK

 

Sponsorzy:

Hurtownia Fryzjerska ”Seba” z Wejherowa

JBS Beaty sp. z o.o. sp.k.

ROBOD S.A.

ZAKŁADY ODZIEŻOWE WYBRZEŻE SI

SOP Oświatowiec Toruń

Rada Rodziców przy ZSKW

*

Jurorzy:

XVII Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Fryzjerskich o "Bursztynowy Grzebień"

 

Joanna Jakóbek

Mistrzyni Świata, wielokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni Niemiec, Łotwy, Norwegii. Brązowa medalistka drużynowych Mistrzostw Świata. Właścicielka salonu fryzjerskiego, szkoleniowiec, trener fryzjerskiej kadry narodowej.

Agnieszka Kwiatkowska

Pedagog, instruktor, dyplomowany nauczyciel zawodu fryzjerstwa. Ukończyła liczne kursy z zakresu kloryzacji, strzyżeń, stylizacji, co doprowadziło ją do tytułu Mistrza Fryzjerstwa. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów i szkoleń zawodowych dla początkujących i średniozaawansowanych fryzjerów, instruktor programowy, koordynatorka szkoleń, kursów i spotkań Hair Academy.

Aneta Sakowska

Od ponad 20 lat oddana pasji fryzjerskiej współzałożycielka i dyrektor dydaktyczny szkoły fryzjerskiej Sakowska&Kuczma, pełna ekspresji pasjonatka, mistrz fryzjerstwa. Od 17 lat edukuje i zaraża pasją. Konsekwentna w działaniu skutecznie wdraża założone plany. Od 2003 roku nauczyciel przedmiotów zawodowych fryzjerskich , absolwentka studiów podyplomowych z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki w Wyższej Szkole Zawodowej w Łodzi, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie z pełnym zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie przygotowując do egzaminów zawodowych oraz ogólnopolskich i miedzynarodowych konkursów fryzjerskich. Nieprzerwanie doskonali proces edukacji uważając ją za priorytet.

 

XV Ogólnopolski Konkurs Makijażu o "Bursztynową Pomadkę"

 

Marta Wilczewska

Właścicielka salonu urody AquaDerma. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia i Urody w Poznaniu, Pomorskiej Szkoły Sztuk Wizualnych oraz Uniwersytetu Podlaskiego na Wydziale Chemii. Nauczyciel przedmiotów kosmetycznych i fryzjerskich.

Kamila Manowiecka

Kosmetolog, szkoleniowiec, kolorystyka i Mistrzyni wizażu. Z pasją tworzę obrazy i makijaże. Kocham naturę i zwierzęta.

Małgorzata Nowak

Absolwentka Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty-Art. Wizażystka, stylistka i miłośniczka mody. Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z adeptami sztuki makijażu w szkołach wizażu oraz na warsztatch indywidualnych. Prowadzi szkolenia z zakresu wizerunku biznesowego dla firm oraz pracuje przy sesjach fotograficznych o charakterze biznesowym. Tworzy makijaże na potrzeby wielu programów i stacji telewizyjnych oraz internetowych, między innymi „fakty”, ddtvn, „superwizjer”, „ostre cięcie”’, „onet.pl” „wstajesz i wakacje”. Współpracuje z wieloma osobami ze świata biznesu i polityki. Od kilku lat podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni dba o wizerunek ludzi ze świata filmu. Wsółpracuje również z klientkami indywidualnymi tworząc ich wizerunek na potrzeby ważnych chwil w życiu. Jest również autorką artykułów w prasie branżowej. Nie mogłaby żyć bez mody, chwil spędzonych w towarzystwie dobrej książki i marzeń o słonecznej Hiszpanii 

 

XI Ogólnopolski Konkurs na Najlepszego Kreatora Mody o "Bursztynową Igłę"

 

Michał Starost

Projektant, krawiec, reżyser i choreograf mody, dyrektor artystyczny Amber look trends & styles. W 2016 związał się z Sopocką Zatoką Sztuki, w jej klimacie powstała między innymi kolekcja doceniona na Festiwalu filmowym w Gdyni, gdzie został z Zatoką Sztuki oficjalnym partnerem fashion. Laureat europejskiej nagrody Haute Couture . Jego kolekcje pokazywane były na całym świecie.

Gosia Jarosławska

Projektantka Mody, założycielka marki AGUTTI.

Od 2004r zajmuje się głównie ekskluzywnym, krawiectwem miarowym.

Projektantka umiejętnie wydobywa to co w kobietach wyjątkowe, niepowtarzalne i piękne, tworząc indywidualne projekty. Jej praca ma charakter artystyczny, ma zupełnie nowe podejście do mody w której piękno ma więcej niż jedną definicję.

Firma Agutti jest właścicielem Multibrand DressCode w Gdańsku. To jedyne miejsce w Polsce gdzie można kupić wyselekcjonowane kolekcje pod względem jakości i oryginalności Polskich Projektantów Mody i Marek włoskich, również premium.

Agutti zajmuje się również :

● Promocją wyselekcjonowanych firm Polskich projektantów

● Wprowadzaniem nowych marek modowych na rynek.

● Projektowaniem Ubrań na zlecenie firm odzieżowych.

Gosia Jarosławska jest częstym gościem i współorganizatorem wielu pokazów mody.

Może poszczycić się udziałem i wygraną w konkursie Amber Look Project 2017 w Gdańsku, oraz współpracą z Young Polish Designers Foundation Warszawa. Udziałem i współpracą w : Warsaw Fashion Weekend, Sopot Summer Fashion Days, Gala BBC Opera Narodowa Warszawa, Gala Business Center Club Warszawa, Lviv Fashion Week Lwów jak i wiele innych.

Santina Zienkiewicz

Osobowość twórcza, zajmująca się modą w wielu obszarach tej dziedziny ze specjalizacjami projektanta ubioru oraz stylisty z osiągnięciami publikacji w polskich i zagranicznych magazynach modowych. Absolwentka Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku oraz Fashion School w Poznaniu.

Monika Lemańska

Mówi o sobie „projektant”. Nie projektuje wyłącznie odzieży, choć branży odzieżowej poświęciła swoje dotychczasowe życie zawodowe. Ukończyła Wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy i do projektowania podchodzi kompleksowo, jak do procesu myślowego i twórczego, który może przełożyć się zarówno na projekt logotypu, produktu, procesu organizacyjnego, eventu czy kolekcji odzieży. Absolwentka Policealnej Szkoły Projektowania i Konfekcjonowania Odzieży w Toruniu, uzyskała jednocześnie tytuł Technika Technologii Odzieży. Uczestniczka pierwszej edycji Projektu Runway. Laureatka wielu konkursów o randze międzynarodowej. Doświadczenie w branży odzieżowej budowała poczynając od własnej działalności, strojów okazyjnych oraz sukien ślubnych. Zajmowała się szyciem miarowym męskich garniturów, pracowała jako projektnt w marce Tallinder, Reserved oraz w polskiej marce wyrobów luksusowych PATRIZIA ARYTON. Wielokrotnie związana z Fashion Week Poland oraz KTW Fashion Week.

II Ogólnopolski Konkurs Fotograficznym o "Bursztynowy Obiektyw"

Marcin Kruk

Pracuje jako Freelancer tworzący projekty fotograficzne na zlecenia oraz indywidualne. W swojej pracy stosuje podejście wielokierunkowe, skupiające nurt modowy jako główny wyraz wizualny. Fotografie Marcina były publikowane na łamach magazynów takich jak : „National Geographic Traveler „ „Elle Fashion”   „Madame” „Magazyn Energy” „Dziennik Gazeta Prawna” „Live&Travel” „Prestiż Trójmiejski” „180 Magazine” i inne.

Od 2011 r. współpracuje z kreatorem mody Michałem Starostem przy projekcie „Moda i Bursztyn” tworząc zdjęcia wydarzeń, przedstawiających polskie rzemiosło artystyczne min. w takich krajach jak : Bułgaria, Chiny, Egipt, Francja, Filipiny, Rumunia, Tajlandia, Włochy, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Od 2015 organizuje indywidualne projekty międzynarodowe w poszukiwaniu mniejszości etnicznych w krajach Azj min. Filipin, Indii, Nepalu, Wietnamu, Birmy

Anna Czarnowska

Od wielu lat związana ze światem sztuki. Producentka filmów reklamowych, fabularnych i reportażowych. Wizjonerka, która przekuwa marzenia w działanie. Kreatywna z dużą wolą współpracy i chęcią działania. Zawodowo związana z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie.

Agata Jabłońska

Dzięki fotografii nie potrzebuję różdżki by uprawiać magię. Najczęściej jestem nazywana fotografem, choć sama wolę określenie fotografik. Jestem człowiekiem, który przede wszystkim spełnia swoje marzenia. Moją największą pasją jest fotografia modowa i portretowa.

 

Wyniki Konkursów

XVII Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Fryzjerskich o „Bursztynowy Grzebień”

I miejsce Vanessa Wachowiak Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Samostrzel

II miejsce Martyna Kiełbasa ZSKW

III miejsce Aleksandra Celińska –Walendowicz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług Elbląg

Wyróżnienie Wiktoria Milewska Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług Elbląg

 

XV Ogólnopolski Konkurs Makijażu o „Bursztynową Pomadkę”

 

I miejsce Julia Skotarek Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych Tczew

II miejsce Zuzanna Herman Liceum Ogólnokształcące Magellanum Gdańsk

III miejsce Wiktoria Turowska ZSKW

Wyróżnienie Katarzyna Miotke ZSKW

 

XI Ogólnopolski Konkurs na Najlepszego Kreatora Mody o „Bursztynową Igłę”

 

I miejsce Paulina Kamrowska ZSKW

II miejsce Kamil Świderek Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie Warszawa

III miejsce Anna Sobieraj Zespół Szkół Odzieżowych Gorzów Wielkopolski

Wyróżnienie Patrycja Śmiechowska Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie Warszawa

 

II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny o „Bursztynowy Obiektyw”

 

I miejsce Natalia Broś Zespół Szkół Technicznych Nr 3 „Drzewniak” Słupsk

II miejsce Aleksandra Olesiak Zespół Szkół Technicznych Nr 3 „Drzewniak” Słupsk

III miejsce Jakub Jopek ZSKW

Wyróżnienie Agnieszka Dowkau ZSKW